четвер, 29 грудня 2016 р.

                                                      Незабаром Новий рік
Переступить Ваш поріг!
Хай до Вас він завітає
З тим, що серце забажає!
Хай рікою щастя ллється,
Хай добро в сім'ї ведеться!
Хай між Вами згода буде
Хай Ісус Вас не забуде!

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Вітаю з Днем святого Миколая!

Всіх колег, учнів та їх батьків, випускників Дубенської гімназії №2 вітаю з Днем святого Миколая!
Бажаю здоров'я, щастя, радості, мирного неба, родинного затишку та спокою, кохання та успіхів у всіх починаннях.

неділя, 18 грудня 2016 р.

Акмеологічний підхід до вивчення інформатики


Навчально-методичний посібник


На початку третього тисячоліття все більше обговорюється процес інтеграції України до світової спільноти, який не може відбуватися без інтеграції кожної конкретної людини.
   Тому перед загальноосвітньою школою поставлено завдання навчання   й виховання учнів, підготовка до успішної соціалізації, усвідомленого вибору професії. При цьому найважливіше зберегти і зміцнити здоров’я дитини.
   Виходячи з цього, у 90-ті роки XX ст. почала формуватися самостійна наукова дисципліна акмеологія, яка покликана вирішити проблему професійного зростання людини, її успішності.
  Ця наука виникла на стику природознавчих, суспільних і гуманітарних дисциплін і вивчає закономірності розвитку людини, особливо в процесі досягнення найвищого рівня цього розвитку.
  Окрім загальної акмеології уже сформувалися управлінська, військова, мистецька, педагогічна, спортивна. 

Моє рукоділля









Операції над групами об'єктів: виділення, копіювання, переміщення (урок у 6 класі)

Урок №11
Тема уроку: Операції над групами об’єктів: виділення, копіювання, переміщення.
Мета уроку: ознайомити учнів з  порядком виконання операцій над групою об’єктів файлової системи; удосконалювати практичні навички роботи з групою  об’єктів (виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів); активізувати пізнавальну активність учнів; сприяти розвитку логічного мислення; формувати вміння узагальнювати, міркувати; виховувати відповідальність, самостійність.

Проектування та розробка розгалужених презентацій. Гіперпосилання і елементи управління в презентаціях. Вбудовані та зв'язані об'єкти в презентаціях.

Інформація для учнів 8-х класів

За структурою презентації можуть бути лінійними, або розгалуженими. У лінійних презентаціях переходи можливі від попереднього зображення до наступного і навпаки. Лінійні презентації мають значне поширення, досить просто і швидко створюються. Презентації з розгалуженою структурою, або інтерактивні презентації, відрізняються тим, що в них можливі переходи від однієї групи зображень до іншої, наприклад, – з використанням систем меню.На слайдах можна розташовувати спеціальні елементи керування – гіперпосилання. Їх використовують під час показу презентації для переходу від одного слайда до іншого (так звана навігація), запуску якоїсь програми, відтворення кліпу, відкривання веб-сторінки або файлу тощо. Зробити гіперпосиланням можна будь-який обʼєкт слайда, наприклад текстовий фрагмент, рамку, зображення. Зовні текстове гіперпосилання відрізняється від звичайного тексту підкресленням, а також тим, що в режимі демонстрації слайда в разі наведення на посилання курсору миші той набуває форми руки з піднятим вказівним пальцем.

Додавання малюнків із файлу та їх форматування

Інформація для учнів 5-х класів
В документі можуть міститись не тільки фрагменти певного тексту, а й різноманітні графічні об'єкти, до яких відносяться:

  • графічні зображення з файла;
  • картинки з вбудованих колекцій, фігури;
  • діаграми різних типів, об'єкти SmartArt;
  • художній текст, художні рамки.

Перемога у II етапі Всеукраїнської олімпіаді з інформатики (програмування)


17 грудня  відбувся   II етап Всеукраїнської олімпіаді з інформатики. Учні нашої гімназії показали високу готовність і вибороли перемогу: Бондарчук Богдан (9-Б клас) - I місце, Боявець Владислав (10-Б клас) - I місце, Крук Роман (11-Б клас) - III місце. 
Вітаю учнів з перемогою і бажаю успішного виступу на III етапі.

вівторок, 13 грудня 2016 р.

Перемога в II Відкритій інтернет-олімпіаді РДГУ з програмування


Вітаю Боявця Владислава, учня 10-Б класу, з перемогою (2 місце) у II Відкритій інтернет-олімпіаді РДГУ з програмування. 
Бажаю Владу не зупинятися на досягнутому, а й надалі підкорювати простори програмування.


Етапи розробки презентації. Критерії оцінювання презентації. Макети слайдів. Стильове оформлення слайдів презентації. Елементи дизайну

Інформація для учнів 8-х класів
Перш ніж братися за створення презентації, потрібно визначити її загальну схему та скласти план. Багато хто вважає, що створення презентації – процес більше творчий, аніж технічний, і тому не потребує такого ретельного планування, як скажімо, процес створення автомобіля чи зведення моста. Проте це не так. Адже навіть скульптор не починає відразу ліпити – спочатку в нього має визріти задум, після цього йому потрібно сформувати загальну композицію, та й, зрештою, підібрати потрібні матеріали. Тому необхідно визначити етапи розробки презентації: 

четвер, 8 грудня 2016 р.

Перемога у II етапі Всеукраїнської олімпіаді з ІКТ

3 грудня відбувся   II етап Всеукраїнської олімпіаді з ІКТ. Учні нашої гімназії показали високу готовність і вибороли перемогу: Гордіюк Віталій (9-В клас) - I місце, Сокол Олексій (10-Б клас) - I місце, Крук Роман (11-Б клас) - II місце. 
Вітаю учнів з перемогою і бажаю успішного виступу на III етапі. 


Повторення правил уведення, редагування та форматування тексту (символів, абзаців)

Інформація для учнів 5-х класів
Для опрацювання текстових даних використовують текстові процесори, які призначені для уведення та редагування тексту, форматування та друкування текстових документів, уставлення в документ різних об'єктів тощо.
Основним об'єктом текстових процесорів є текстовий документ. Він складається із символів, слів, речень, абзаців, сторінок, а також до текстового документа можуть бути вставлені малюнки, схеми, таблиці тощо.
Для створення нового текстового документа потрібно запустити програму текстового процесора Word одним із способів: